Zamów wycenę nagrania:

Informacja o nagrywaniu rozmowy telefonicznej

Obowiązek informowania o nagrywaniu rozmowy telefonicznej występuje w przypadku przedsiębiorców i organów administracji państwowej i samorządowej. Przykładem może być biuro obsługi klienta (BOK) lub call center. Zasady te wynikają z ustawy z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz rozporządzenia RODO.

Czy trzeba informować, że rozmowa jest nagrywana? Tak. Jeżeli rozmowa jest nagrywana, przedsiębiorca powinien poinformować rozmówcę o tym fakcie. Wzór takiej informacji znajdziesz poniżej.

Przykłady

Uprzejmie informujemy, że wszystkie rozmowy są rejestrowane. Jeżeli nie wyrażają państwo zgody na ich nagrywanie, prosimy o przerwanie połączenia.

Informujemy, że w celu zapewnienia najwyższych standardów obsługi rozmowy są nagrywane. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na nagrywanie - prosimy o kontakt drogą mailową.

W trosce o najwyższą jakość usług rozmowy mogą być rejestrowane. Jeśli nie zgadzasz się na nagrywanie - rozłącz się.

Informujemy, iż w trosce o najwyższą jakość świadczonych usług wszystkie rozmowy są rejestrowane, jeśli nie wyrażasz zgody - prosimy zakończyć połączenie

W trosce o najwyższą jakość i bezpieczeństwo świadczonych przez nas usług prowadzone rozmowy są rejestrowane. Jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na ich nagrywanie, prosimy o przerwanie połączenia.

Informujemy, że rozmowa może być nagrywana. Jeżeli nie wyrazasz na to zgody, rozłącz się.

Wszystkie rozmowy z konsultantami są rejestrowane. Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o przerwanie połączenia.

W celach szkoleniowych i podnoszenia jakości usług nasze rozmowy są nagrywane, jeśli nie wyrażacie Państwo zgody, prosimy o rozłączenie się i odwiedzenie naszej strony internetowej.

Potrzebujesz nagrania o takiej treści?

Chętnie wykonam takie nagranie na zamówienie. Zachęcam do kontaktu na e-mail lub za pomocą formularza obok.

Czy można nagrywać rozmowy telefoniczne bez zgody rozmówcy?

Obowiązek informowania o rejestrowaniu rozmowy mają przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne i państwowe. W przypadku osób prywatnych prawo nie precyzuje tego. W zależności od tego czy uczestniczymy w rozmowie czy nie, może być to różnie interpretowane. Jeśli nie jesteśmy uczestnikami rozmowy i ją rejestrujemy może to wypełnić znamiona przestępstwa z art. 267 k.k.

Nagranie rozmowy jako dowód w sądzie

Często występującym pytaniem jest czy nagranie rozmowy telefonicznej może być dowodem w sprawie sądowej. Przepisy nie regulują problemu dopuszczania takich dowodów, jednak każda sprawa musi zostać rozpatrzona indywidualnie. Nagrywanie rozmowy może być ingerencją w dobra osobiste (prawo do prywatności). W praktyce wielokrotnie wykorzystywano nagrania rozmów telefonicznych jako dowód (np. sprawy rozwodowe).

Napisz do mnie:

Zapytaj o cenę lub wyślij zamówienie nagrania

Przydatne

Przykładowe zapowiedzi telefoniczne
Informacja o nagrywaniu rozmowy
Darmowe zapowiedzi
Formaty plików dźwiękowych